Home

Jířova malá porce štěstí na jižní polokouli musela být někde vykompenzována a proto nám zde na severní spadnul kus stromu do našeho kanálu:) Jinak si to nedokážu vysvětlit. Na dnešek byl totiž objednán arborista, který měl stromy kolem kanálu prořezat a v noci žádná bouřka široko daleko! Pokud by měla tato teorie fungovat, přejeme i tak Kače a deblířům hodně štěstí! At´ nám do kanálu spadne třeba celá zámecká věž!:)

Tím jsem vám chtěl říct, že i přes nedostatek vody se u nás pořád něco děje. Oddílová brigáda odstranila následky poslední bouřky a překážky jsou tak zpět na svém místě. Dále přibyla jedna nová pokusná a přidali jsme také další sloupy do vracáků. No a z padlých stromů naše nová chlouba…přijďte posedět:)

 

0

Napsal:

Rubrika: Novinky

Přátelé, elektrárna hlásí poruchu a do odvolání tedy pouštíme kanál celý den! Koukejte toho využít, zatím to vypadá na týden. Rovnou upozorním, že v sobotu 30.7. organizujeme kvůli opravám překážek brigádu, takže od 9:00 bude kanál bez vody. Pokud bychom vše nestihli v sobotu, bude se makat i v neděli. Raději tedy volejte pro ověření aktuální situace.

1

Napsal:

Rubrika: Novinky, Voda

Ahoj! Léto se blíží, teplota stoupá a voda klesá. V podstatě můžu zrecyklovat příspěvek z loňského července o nedostatku vody, tentokráte však o 14 dní dříve. Většinu dne se dostáváme pod limitní průtok v Labi (31 m3/s), při kterém je ještě povoleno provozovat kanál. Proto raději počítejte, že kanálem poteče celý den základní množství vody mírně navýšené odstraněním bočního stavidla na horním bazénku. Komu takové množství vyhovuje, má vystaráno na zbytek sezony. Ostatní musí přivolávat deště, sucho (bude odstavena elektrárna) nebo lidský rozum (domluva s elektrárnou). Pokud by nastala změna, budu určitě informovat. Díky za pochopení!

Zde můžete sledovat aktuální průtok:

http://www.pla.cz/portal/sap/cz/PC/Mereni.aspx?id=37&oid=3

0

Napsal:

Rubrika: Novinky, Voda